Pergoly a parkovací stání

Vybrali jste si dřevostavbu a rádi byste si k ní pořídili něco navíc? Co třeba dřevěnou zahradní pergolu, nebo zastřešené garážové stání?

Dřevěné pergoly

K domku se zahradou neodmyslitelně patří i zahradní posezení. Jednou z nejlepších variant pro takové posezení je právě dřevěná pergola. Ta nejenže dodá perfektně zapadne do celkového vzhledu zahrady, ale také přináší funkčnost a pohodlí. Jednoduše tak svou zahradu proměníte v místo pro setkávání s rodinou a přáteli nebo venkovní jídelnu.

Zastřešená pergola vám během horkých letních dnů poskytne stín a ochranu před sluncem, ale také vás ochrání před mrholením i silnějším deštěm. Pergola může být jak otevřená (pouze zastřešená konstrukce bez stěn) nebo částečně uzavřená, aby vás chránila i před větrem. Velkou výhodou dřevěných pergol je možnost jejich snadného upravení, protože dřevo lze lehce upravovat, mořit i lakovat. Můžete ji také nechat porůst popínavými rostlinami, které jí dodají zajímavější vzhled a navíc v horkých letních dnech fungují jako přírodní klimatizace.

Zastřešená parkovací stání

K našim dřevostavbám nabízíme také dřevěná parkovací stání. Proč nechávat své auto stát na příjezdové cestě, kde je vystaveno rozmarům počasí, nebo na ulici, kde zbytečně překáží a navíc hrozí, že ho někdo poškodí?

Podobně jako pergoly, mohou být i parkovací stání otevřená nebo částečně uzavřená. Parkovací stání vám navrhneme a sestavíme na míru podle vašich potřeb. Záleží jen na vás, zda budete potřebovat parkovat jedno nebo několik aut.

Mezi hlavní výhodu zastřešeného parkovacího stání patří především ochrana před povětrnostními vlivy, zejména před:

  • nadměrnou korozí vlivem posypové soli,
  • deštěm, sněhem a kroupami,
  • padajícím listím a okvětními lístky,
  • pylem, prachem a pískem.